Постійне посилання: http://lvnews.org.ua/post/view/1498028427-miscya-u-lvovi-yaki-musit-vidvidati-kozhen-lviv-yanin-italiyskiy-dvorik-foto
Розташований Італійський дворик на площі Ринок, 6. Його ще називають Палацом Корнякта. Створювали цю красу два архітектори - Петро Барбона та Павло Римлянин. Вхід сюди коштує 5 гривень, - пише 032.Влітку тут облаштовують кав’ярню, де очевидно, що пригощають італійським вином, брускетами, італійською піцою і звучать пісні Андріано Челентано і не тільки.
Великим плюсом є те, що тут є звукоізоляція і взагалі не чути вуличного шуму. Тому тут так приємно відпочити і відволіктись від справ.
В кав’ярні часто влаштовують покази фільмів, але про це варто уточнювати в офіціантів.
Коли підійматись на другий поверх дворика, то можна побачити велику скульптуру лева.
Лоренцовичівський лев був встановлений тут наприкінці 16 століття, як символ міста на високій колоні біля входу в ратушу. У 1874 році його перенесли на Високий замок, а у 2008 році передали на збереження до Музею. Зараз лев у дуже поганому стані, на жаль.
Особливу увагу варто приділити цьому величезному дзвону, який лежить одразу праворуч, коли заходиш в дворик. Його називають «Ісайя». Ця визначна пам’ятка львівського ливарництва 16 ст. походить з Домініканського собору у Львові. Цей бронзовий дзвін важить понад 1600 кілограм.
Але, на нашу думку, найцікавишим експонатом в Італійському дворику є стовп ганьби — прангер. Скульптура являє собою ката в образі львівського міщанина з піднятим мечем і богиню правосуддя Феміду. В одній руці вона тримала терези, в іншій — меч. Саме тут відбувалися покарання. На кілька днів до них приковували, «виставляючи на ганьбу», дрібних злодіїв, п'яниць, хуліганів. Тут же виконувалися і смертні вироки. Для цього біля стовпа споруджували тимчасовий поміст і ешафот. Цікаво, що на цьому місці смертю карали тільки дворян. Оригінал зберігся, але, на жаль, пошкоджений під час падіння вежі Львівської ратуші у 1826 році. Тому львівський скульптор Мирослав Романів виконав реконструкцію прангера (1973). Вона не зовсім точна, тому що Феміда тепер тримає лише терези, без меча, а міщанин не має меча в руках.
На другому поверсі також часто облаштовують фотовиставки. В теплу пору тут висаджують кольорові квіти, які так гарно прикрашають Італійський дворик.
Здається, малолюдно тут не буває ніколи. Подружні пари приїжджають сюди на весільну фотосесію. З такими ж намірами тут бувають і випускники.
Часто сюди приходять з екскурсоводами і туристи. А коли ми туди навідались, якраз школярам розповідали про цей райський куточок Італії у Львові.
Це копія шедевру епохи Відродження - Давид всесвітньовідомого майстра Мікеланджело Буоннароті. Скульптура зображає, біблійного персонажа, який готується до вирішального двобою з Голіафом. Він, молодий пастух, зосереджено дивиться на свого супротиника. Оригінал зараз є в галереї Академії витончених мистецтв у Флоренції.
львів
новини львова
новини львівщини
львівські новини
дворик
турист
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи