Постійне посилання: http://lvnews.org.ua/post/view/1498640447-do-dnya-miryanina-vidbulas-vseukrainska-proscha-do-stradchu
26 червня, відбулась Всеукраїнська проща до Страдчу, - пише mediastar.
Проща присвячена пам’яті страдецьких блаженних священномученика о. Миколи Конрада і мученика дяка Володимира Прийми, закатованих 1941 року НКВСівцями, а також Дню мирянина та 125-літтю з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.
Розпочалась проща у с. Ямельня на місці мученицької смерті блаженних о. Миколи Конрада і дяка Володимира Прийми, звідки прочани пішою ходою вирушили до площі біля Страдецької гори.
Також відбулась Архиєрейська Свята Літургія, присяга «Відречення від алкоголю», молитва на освячення всякої речі та молитва до блаженних.
Опісля, розпочалась мистецька програма «Я вибираю віру…» за участю солістів, камерного оркестру та хору Лауреатів національної премії України імені Тараса Шевченка, Заслуженої академічної капели України «Трембіта» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Миколи Кулика.
Богослужіння очолив Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський.
Організатор прощі - Місія Відпустовий центр «Страдецька Гора».
Довідково:Страдч – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ. Віддавна славиться своїм підземним монастирем та Хресною Дорогою, яку Папа Пій ХІ наділив Єрусалимськими відпустами. На вершині 350-метрової гори – храм Успення Богородиці, поблизу якого і поховано мученика за віру, священика Миколу Конрада.
Блаженний Микола Конрад – професор, католицький богослов, філософ, суспільний ідеолог – вважається духовним опікуном студентської молоді, а дяк Володимир Прийма – єдиний мирянин, який проголошений блаженним, – є опікуном мирян.Хресну дорогу на Страдецькій горі запроваджено 1936-о року. У радянські часи її було знищено, а відновлено вже у 1990-ті роки. Нині громада поставила нові скульптурні зображення станцій хресної дороги. Вважається, що тут відпускаються гріхи роду.
2017 рік в УГКЦ присвячений пам’яті Патріарха Йосифа (Сліпого) з нагоди 125-ліття з дня його народження. Постать Патріарха Йосифа, наступника Праведного Митрополита Андрея, Глави підпільної Церкви, стає особливо актуальною у теперішні неспокійні часи як взірець жертовного і мужнього служіння. Сподвижник Христової Церкви, невтомний борець за її свободу, він пережив довгі роки поневірянь та заслання, а по звільненні до останнього дня дбав про звільнення української Церкви та її благо. Моління прощі у особливий спосіб спогадуватиме пам’ять Патріарха.
львів
новини львова
новини львівщини
львівські новини
церква
проща
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи