Постійне посилання: http://lvnews.org.ua/post/view/1499151625-rozbazaryuvannya-mayna-mitciv-u-lvovi-spalahnuv-skandal-u-spilci-hudozhnikiv
Керувати приміщеннями і землею у центрі міста віддали бізнесменові з сумнівною репутацією.
У Львові художники починають повставати проти власної спілки. Справа в тім, що людей, які цікавились долею майна, звинуватили в заколоті і викреслили з членів спілки.
Як йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень, такими нібито заколотниками є народний художник, скульптор, який створив візитку Львова - пам'ятник Данилу Галицькому – Василь Ярич, автор ілюстрацій до книжок "Абабагаламаги" Вікторія Ковальчук, відомий скульптор-монументаліст Василь Заляско.
У Стрийському парку Львова у занедбаному будинку з давніх давен розміщені 12 скульптурних майстерень. 540 метрів квадратних – це неймовірні скульптурні хащі. Тут Бандера, Січові стрільці, леніни, голови, бюсти, мертві та живі. Договорів оренди зі скульпторами не заключали ніколи, а нещодавно тутешнім скульпторам відрізали воду та світло.
Василь Ярич повідомив, що йому наказали забиратися із приміщення. Своєю чергою, у центрі Львова є справжня скульптурна фабрика, де майже вся територія здана в оренду. При цьому невідомо, куди скеровуються гроші. Сама ж фабрика у напівзруйнованому стані. Вона банкрут вже більше 10 років. Все, що лишилось митцям – кілька цехів, де можна робити справді великі скульптури. Саме сюди пропонують перенести майстерні зі Стрийського парку. Втім, найбільш дорогоцінною є 2,5 га в центрільній частині Львова.
За словами скульптора Володимира Ропецького, керуючий майном прагне продати залишки майна і землю, позбавивши місця роботи митців. Керуючим є 40-річний Ростислав Оленчин. Він – бізнесмен.
Львівському осередку спілки належало приміщення на площі Міцкевича, 9. Але від будинку художника лишилися лише фундаменти. Реєстр майнових прав твердить – це власність вже не спілки художників, а Ростислава Оленчина. Будиночок у Стрийському парку теж належить йому через підприємство "Адміністратор", де бізнесмен володіє долею у 75%.
"У нас є свої домовленості щодо форм співпраці і нашої винагороди за участь у цій справі", - заявив Оленчич.
У юриста є своя лінія. Судячи з усього, її провели разом з керівниками громадської організації. Вони роблять бізнес на спільному, а отже – нічийному майні. Більшу частину фабрики планують забудувати житлом. Те, що лишиться художникам, називатиметься "багатофункціональний комплекс для креативної індустрії", тобто місце для майстер-класів, екскурсій та інших розваг. Великі майстерні планують пересунути набагато далі – на околицю Львова. Те, що більша частина художників просто не вірить у цей прогрес, нікого не бентежить. Навіщо щось пояснювати, якщо можна бунтарів просто викреслити зі спілки.
Голова Національної спілки художників України Володимир Чепелик очолює спілку вже 27 років. Про його активність у захисті спілчанського майна розповів Петро Антип – всесвітньовідомий скульптор, який приїхав до Києва в 2014 році з захопленої Горлівки. Він каже - колись донецьке відділення спілки художників теж було дуже багатим, а згодом через продаж все перевезли у підвал.
Подібна історія існує в інших обласних центрах. Найбагатша колись творча спілка тепер маніпулює художніми майстернями, цехами та заводами, збагачує юристів і викидає з лав кожного, кому все це не до вподоби. Викреслена зі спілки ілюстраторка Вікторія Ковальчук обмовилася - чула про плани поміняти статут організації. "Вони хочуть переписати статут під свої оборудки. Наразі у статуті є положення, що все майно належить членам спілки. А якщо виключити це положення? Що цим розпоряджається тільки верхівка спілки? То і легко відібрати це майно", - сказала Ковальчук.
Художники покладають усю надію на Антикорупційне бюро та масштабну ревізію усіх майнових угод.
Станіслав Ясинський
львів
новини львова
новини львівщини
львівські новини
земля
художник
скандал
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи