Постійне посилання: http://lvnews.org.ua/post/view/1670759983-e-kvitok-u-marshrutkah-lvivschini-zapuskatime-pov-yazana-z-rosiyanami-firma
Журналісти з'ясували про сумнівних власників компанії та її зв'язки з росією.
Компанія «Смарт-Тикет Технолоджи», яку Львівська ОВА визначили переможцем конкурсу для впровадження е-квитка на приміські та міжміські обласні маршрути, використовує російське програмне забезпечення та обладнання, а одним із її співвласників є сомельє з Києва. Про це йдеться у розслідуванні журналістів «Наші гроші. Львів».
Начальник управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА Степан Рудницький запевнив журналістів, що конкурсна комісія при відборі переможця вивчала зв’язки компанії – нічого підозрілого не виявили. Однак журналістам вдалося з’ясувати і про сумнівних власників компанії, і про її зв’язки з Росією.
За даними YouControl, «Смарт-Тикет Технолоджи» працює з 2020 року, а його першим засновником був фонд «Інтерстеллар». У кінці 2021 року до числа власників додалися Євгенія Колодич з Києва і Павло Романішин з Маріуполя.
Єввгенія Колодич має зв’язки з будівельним бізнесом, зокрема, з фірмами, пов’язаними зі скандальним екс-нардепом Максимом Микитасем. Цього екс-нардепа підозрюють у пропозиції 22 млн євро хабара міському голові Дніпра Борисові Філатову за укладання позаконкурсного контракту на будівництво метро в місті.
Найцікавішим виявився фонд «Інтерстеллар» та його 31-річний бенефіціар з Києва Олег Козловський, який є власником і співвласником ще кількох десятків компаній – будівельних, енергетичних, фінансових та консалтингових (в переліку знайшлася і спільна з росіянкою фірма).
Насправді Олег Козловський, схоже, не є реальним бізнесменом, адже навчався на техніка-технолога ресторанного бізнесу, працював офіціантом, барменом і поваром. Про це написано в його резюме за 2012 рік на сайті Work.ua. Зараз він працює у ресторані «Whisky Corner», де проводить дегустації віскі.
Крім сумнівних співвласників компанії, виявилися цікаві деталі щодо використання російського обладнання. Компанія використовує мобільний застосунок SmartTicketCity. Саме в цьому додатку користувачі матимуть змогу купувати електронні квитки, щоб користуватись приміськими та міжміськими автобусами.
Розробником цього застосунку вказано BPC Billet, постачальником – SmartVista AG, власником авторських прав – O-City. Всі ці назви ведуть до відомих російських компаній, поєднаних абревіатурою BPC (БПЦ). В Росії є низка компаній, назви яких починаються з абревіатури БПЦ (BPC). Ці компанії пов’язані між собою спільною адресою у Москві та прізвищами топ-менеджерів та засновників.
Окрім того, компанія використовує обладнання, яке встановлюють у транспорті, торгової марки «Vendotek». Такою торговою маркою в ЄС володіє чеська компанія Vendotek s.r.o., яка через Terminal Technologies s.r.o. належить Ніколаю Колотільщикову (Прага) та Ігорю Сухоставскому (Москва).
Окрім цього, журналісти знайшли візуально ідентичну торгову марку «V vendotek» (діє в низці країн як Великобританія, Італія, Франція та інші), яка належить російській компанії «Мультіпас», де співвласником є той же росіянин Ігорь Сухоставскій. Саме він керує і російською компанією «Термінальні технології», яка пропонує валідатори під назвою «Vendotek» для транспорту.
львів
новини львова
новини львівщини
львівські новини
ЛОДА
е-квиток
купівля
Росія
торгівля з агресором
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи