Про це йдеться на сторінці премії у Facebook.
В Україні оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Першість здобула вчителька початкових класів з івано-франківського Ліцею №7 Леся Павлюк.
Леся Павлюк одна з перших педагогів у своїй школі почала працювати з інклюзивним класом ще до реформи НУШ. Також вчителька використовує в роботі з дітьми інноваційні методи, ігрові технології та ментальну арифметику.
У додатковій номінації “Учитель хімії” відзначили вчительку хімії, фізики та біології з Львівщини Ларису Романишин. Педагогиня розпочала свою кар’єру як інженер-фізик, але згодом перейшла у сферу освіти.
“Серед професійних досягнень вчительки — перемога її команди в міжнародній програмі шкільних космічних експериментів. Невдовзі вони з учнями на запрошення NASA відвідають космічний центр у Флориді, де на власні очі побачать, як їхня мінілабораторія для дослідження мікрогравітації вирушить на Міжнародну космічну станцію”, – зазначено в описі досягнень педагогині.
Другу відзнаку Лариса Романишин отримала для STEM-учителів від Благодійного фонду Київської школи економіки, який щороку відзначає 150 переможців з різних сфер для підтримки нового покоління лідерів, які розвивають Україну. Вчителька з Львівщини отримала 200 тис. грн гранту.
У довідці зазначається, що Лариса Романишин починала свою кар’єру як інженер-хімік, але напрацювала унікальний міждисциплінарний підхід до викладання і почала вчити школярів. Після початку повномасштабної війни освітянка долучилася до волонтерського проєкту School to Go, який дає можливість українським дітям у всьому світі навчатися за українською програмою та з українськими вчителями.
У номінації “Дошкілля” перемогу здобула педагогиня Оксана Масовець – вона отримає пів мільйона гривень на реалізацію власної освітньої мрії.
Вчитель із Дніпра Євген Кравченко отримав першість у категорії “Вибір серцем”. Чоловік адаптує традиційне навчання для навчання історії учнів “Школи Супергероїв” – освітнього осередку при дитячій лікарні “Охматдит”.
Кращого вчителя також обрали в категорії “Інклюзивність” – ним став вчитель історії та географії з Харківщини Владислав Акименко.