Постійне посилання: http://lvnews.org.ua/post/view/1732104270-sud-povernuv-u-komunalnu-vlasnist-dva-primischennya-yaki-nezakonno-privatizuvali-pid-chas--aferi-stolittya
Верховний суд повернув у комунальну власність два приміщення на вул. Б. Хмельницького, 37 у Львові, які 8 років тому незаконно приватизували. Вже невдовзі тут відкриють центр рекрутингу однієї з військових бригад.
Про це повідомили в пресслужбі Львівської міськради.
Зазначимо, що ціна приміщень, на які незаконно зареєстрували право власності під час так званої «афери століття», тоді орієнтовно становила близько 800 000 грн.
Львівська міськрада подала позов до Господарського суду області, щоб повернути два нежитлові приміщення загальною площею 30,2 м² з незаконного володіння ТзОВ «Б37». Суд підтримав позов міста, і приміщення були фактично повернуті. Однак Західний апеляційний суд скасував це рішення на користь «Б37».
13 листопада цього року Касаційний господарський суд Верховного Суду задовольнив скаргу Львівської міськради і зобов’язав ТзОВ «Б37» повернути приміщення у комунальну власність.
У цих приміщеннях невдовзі відкриють центр рекрутингу 38-ї бригади морської піхоти, де всі охочі зможуть дізнатися більше про службу у ВМС ЗСУ.
«Аферою століття» у Львові назвали масштабну схему привласнення комунального майна, внаслідок якої лише від квітня до листопада 2016 року місто втратило понад 40 об’єктів нерухомості. Масштабну аферу випадково виявили юристи управління комунальної власності ЛМР. Відчуження майна відбулось завдяки шахрайській схемі, яку втілили, за попередніми даними, львів’яни Ірина Сандул, Людмила Малькова та Олег Рогоцький. Це імена людей, які безпосередньо брали участь в оборудках з привласнення низки приміщень великої площі в центральній частині міста.
З цих трьох лише Олег Рогоцький фігурував у розслідуваннях. А от Сандул і Малькова продовжували активну бізнес-діяльність. Зокрема, вони пішли і в будівельний бізнес.
У 2017 році тодішній прокурор Львівської області Юрій Квятковський говорив, що правоохоронці встановили п’ятьох осіб, які стали першими власниками низки нежитлових приміщень, незаконно виведених із комунальної власності Львова. Двох із них було заарештовано 7 червня 2017 року. Це були мешканець Лисичанська Сергій Соболь та мешканець Луганська Артем Шпота.
Вирок Соболю винесли у 2019 році. Його звинуватили у службовій недбалості, на підставі підроблених документів він зареєстрував право власності на низку комунальних нежитлових приміщень, а потім продав їх. Але так само, як і у випадку з Артемом Шпотою, прокурори не довели, що він причетний до відчуження майна. Його засудили до 1,5 років обмеження волі, однак у строк відбування покарання суд врахував понад сім місяців перебування в СІЗО як день за два. Соболя відпустили на волю із зали суду. Через місяць після суду він раптово помер.
У лютому минулого року Сихівський районний суд Львова виправдав останнього обвинуваченого у крадіжці комунального майна у так званій «Афері століття». Артема Шпоту визнали невинуватим за недоведеністю у вчиненні кримінальних правопорушень, в яких він обвинувачувався.
До слова, у березні 2024 року Франківський районний суд Львова скасував державну реєстрацію прав власності на будівлю, що належала Ірині Мальковій, яка причетна до так званої «Афери століття».
львів
новини львова
новини львівщини
львівські новини
"Афера століття"
приміщення
комунальна власність
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи